MediaCultuur

Kunst als mediacoach

Bron

The Ad Generator

Alexis Lloyd, 2007

Dat zeg ik! Een mooie gelegenheid om uit te gaan en het meest veelzijdige stukje vlees smelt in de mond, niet in de hand. I'm lovin' it!

We worden de godganse dag met reclame slogans om de oren geslagen en we onthouden er ook nog eens een heleboel! The Ad Generator is een website die geautomatiseerd nieuwe reclame slogans creëert. De site remixt bestaande slogans en gebruikt deze als zoekopdracht om op de website flickr automatisch een foto te kiezen die met de nieuwe slogan wordt gecombineerd. Door de reclame slogans met foto’s te combineren toont The Ad Generator hoe door de combinatie en relatie van taal en beeld nieuwe betekenis ontstaat.

Hieronder een citaat uit een artikel op wikipedia over reclame.

[...] ReclameReclame is een vorm van communicatie met het doel potentiële klanten over te halen tot aanschaf van producten en diensten. Veel reclame is dan ook bedoeld consumptie te bevorderen door het creëren en versterken van een merkimago en getrouwheid aan een merk. Het is ook het promoten van een product, dienst, bedrijf of idee door middel van een veelal gesponsorde boodschap. [...]

Lees hier het hele artikel op wikipedia:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Reclame

Site:
http://www.theadgenerator.org/

Site kunstenaar:
http://www.alexislloyd.com/